pühapäev, 9. detsember 2012

Saksakeelne Nintendo 64 reklaam-VHS


Sain hiljuti veidra nimetu Nintendo logoga VHSi, mille sisu on vaat, et veidramgi - ligi tund kestev saksakeelne Nintendo 64 reklaamfilm. Kuskil keskel on viide aastale 1997, mis klapib N64 Euroopa turule jõudmise aastaga.


Kuna tegu on ilmselt tol ajal Euroopas väljalastavate N64 mängude tutvustusvideoga, nimetasin selle vastavalt: "Nintendo 64 Demo Tape (1997) German VHS 54 min". 

Lindi lõpuosas loetletakse üles Game Boy Pocket värviversioonid. Roosat nende hulgas pole, või siis vähemalt ei saanud ma sellest aru. Minul on see olemas, see on oluline.

Kergete pingutustega sain lindi digitaliseeritud. Pärast metsikult gigasid ja tunde konverteerimist ning üleslaadimist sai haruldane videomaterjal VHSi kütkest vabastatud.

Liiga kaua kestnud VHS koduvideosüsteemide aeg on õnneks jäädavalt möödas. Mitte, et Video Home System mulle ei meeldiks, aga selle tootmine pidas häbematult kaua ajale vastu, pidurdades kvaliteetsemate kandjate võimalust turule tulla, nagu FDD. 1970ndate lõpust alates 40 aastat kodukasutajate filmiturul vastu pidada - see on ikka karm saavutus.

Õnneks oleme täna füüsilistest videoformaatidest üle ja teil kõigil on võimalus nautida seda veidrat saksakeelset reklaamfilmi. Vähemalt nii kaua, kuni Youtube leiab, et selle levitamine autoriõigustega vastuollu läheb. Ma siiski usun, et ei lähe. Usun, et see sakslasest häälnäitleja sai oma margad kohe kätte ja salvestise levitamisest eraldi tasu ette ei näinud.


Suurimad tänud Gerdile, kes enda kodus vedeleva salapärase Nintendo kirjadega VHSilt tolmu pühkis ja selle minule otsustas kinkida!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar